اين آموزش توسط بسياري از قهرمانان اين رشته ورزشي استفاده شده

اين مجموعه براي حرفه اي ها و کساني که قصد حرفه اي شدن دارند پيشنهاد مي شود

مجموعه اي براي آموزش يوگا براي علاقه مندان اين رشته و کساني که به فکر قهرماني در اين رشته هستند

خريد آموزش يوگا

توجه کنيد: اين محصول داراي گارانتي بدون قيد و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و يا تعويض ميباشدپس با اطمينان خريد کنيد

اين محصول به صورت اورجينال از فروشگاه ارائه ميشود و شماره مجوز در توضيحات درج گرديده

خريد پستي

مجموعه کامل در DVD فقط 17000 تومان! شماره مجوز:256/85487

با خريد اين مجموعه زندگي خود را دگرگون کنيد و از زندگي لذت ببريد

------------------------------------------------------------------------------------------

ساخت وبلاگ | ساخت سایت

تاريخ : ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۰۶:۲۷:۵۰ | نويسنده : يوگا كار |

فوايد خارق العاده باور نكردني يوگا بر بدن


يوگا
 مراكز يوگا، كلاس ها و كتاب هاي يوگا و ... . ولي وراي تأثيرات مد شدن يك پديده، يوگا خواص فراواني براي ما به همراه آورده كه هيچ كدام از رقبايش اين فوايد را نداشته اند.

به ادامه مطالب برويديوگا، يك شيوۀ جهاني
ورزش، ژيمناستيك، تكنيك مديتيشن، شيوۀ زندگي يا... ، يوگا كداميك از اينهاست؟ دادن يك عنوان خاص به يوگا مشكل است، زيرا اين رشته، درك كامل از كل بدن است. ژرارد آرنود، مدير مركز يوگاي جايا مي‌گويد: "در زبان سانسكريت، كلمۀ يوگا در واقع به معناي «وحدت» است. وحدت «بدن و روح، خورشيد و ماه، مرد و زن، پير و جوان». زيرا در سيستم فكري شرقي، «سر بخش مهمي از بدن است".

فدراسيون بين المللي آموزش هاي يوگا، يوگا را با اين عنوان تعريف مي‌كند: «يك شيوۀ جهاني و عملي كه بر اساس مجموعه اي از تكنيك هاي خاص و با رجوع به سنت هند شكل گرفته است. با افزايش آگاهي و رشد تدريجي، يوگا با هماهنگي كامل، استعدادهاي جسمي، عاطفي، ذهني، روحي و بشري فرد را پرورش مي‌دهد.» دكتر آندره مَمان، رئيس فدراسيون، در اين باره اين گونه توضيح مي‌دهد كه: "يوگا، يك «فلسفۀ مديتيشن جسمي» نيز هست. برخلاف فلسفه هاي رايج، يوگا فقط به «انديشيدن» بسنده نمي‌كند؛ يوگا توسط تجربه، تجربه اي كه توسط فعاليت بدني به دست آمده باشد، نيز شكل گرفته است. در واقع، يوگا بر اساس يك مشاهدۀ ساده متولد شد: به اين ترتيب كه يك اختلال يا آشفتگي ذهني مي‌تواند آثاري بر روي جسم داشته باشد، در مقابل، اختلالي كه بدن را تحت تأثير قرار دهد، ذهن را نيز درگير خواهد كرد.  

وضعيت هاي يوگا
وضعيت هايي كه مركز و اصل يوگا هستند، آساناس ناميده مي‌شوند. در متون قديمي، اين وضعيت ها «مقاوم و خوشايند» توصيف شده اند؛ در واقع، اين وضعيت ها، پوزيشن هايي بي حركت و بدون كوچكترين تلاشي هستند كه به واسطۀ آنها فرد ياد مي‌گيرد جسم خودش را فراموش كند. با تمركز بر روي وضعيت ها و كار كردن عميق بر روي تنفس، فرد ذهنش را آرام و جسمش را قوي مي‌كند.

وضعيت هاي بسيار زيادي وجود دارند، از ساده ترين تا پيچيده ترين. تمام اين وضعيت ها پيرو درجه بندي هستند؛ و در يك زنجيرۀ دقيق، پيوسته به يكديگر و نه جدا از هم قرار مي‌گيرند، كه با پيوستگي شان، حس مورد نظر را منتقل مي‌كنند.

مكتب هاي مختلف يوگا
يوگا در جهت هاي مختلفي پيشرفت كرده است. اين رشته شامل 8 شاخۀ اصلي مي‌شود كه اين 8 شاخه جزء 3 «خانوادۀ» عمده هستند: يوگاي پويا، يوگاي ريلكسيشن و يوگاي روح. هاتا يوگا يا يوگاي در رشتۀ جسمي، رايج ترين مكتب در غرب است.

تمام اين مكاتب «پايۀ» يكساني دارند. ژرارد آرنود با تأكيد بر علم يوگا مي‌گويد: "يكي از بزرگترين تفاوت ها بين رشته هاي ورزشي غربي و يوگا "دروني كردن" است". در يوگا، ما «شور و هيجان بدن را بيشتر از اين كه از بيرون (مثلاً توسط آينه هاي باشگاه) ببينيم، از درون مشاهده مي‌كنيم. اين مشاهده باعث مي‌شود كه ما ظرفيت ها و محدوديت هاي خودمان را دريابيم.» دكتر مَمان تصريح مي‌كند: به كمك يوگا، آنچه را كه براي بدن مان مضر است، مي‌شناسيم و بدون هيچ محدوديتي، بهترين شيوه و عادات را براي زندگي برمي‌گزينيم».
و تنفس؛ در واقع تنفس عملكرد «ناخودآگاهي» است كه ما مي‌توانيم روي آن اثر بگذاريم؛ با اين حال، در بيشتر موارد ما بد نغس مي‌كشيم. در تمام طول جلسۀ يوگا، ما بر مسير عبور نفس تمركز مي‌كنيم؛ مهارت در تنفس به ما اجازه مي‌دهد كه جريان انرژي در بدن مان را مهار و رام كنيم.

فوايد يوگا
دكتر ممان نكتۀ مهمي را خاطر نشان مي‌كند، وي مي‌گويد: «يوگا را نمي‌توان به معناي دقيق كلمه، به عنوان درمان تعريف كرد.» در واقع، آثار واقعي يوگا صرفاً «درماني» نيستند. ولي با انجام تمرينات يوگا، فرد كنترل بهتري روي بدنش خواهد داشت و شناختي بهتري نسبت به محدوديت ها و ظرفيت هايش به دست مي‌آورد؛ تمرين منظم يوگا مي‌تواند راه حل هاي مناسبي براي مشكلات جسمي و روحي ما با خود به همراه داشته باشد. 
ژرارد آرنود در اين باره توضيح مي‌دهد و مي‌گويد: «تأثير يوگا بر ذهن و عواطف به اين ترتيب است كه يوگا باعث يادگيري «آرامش فوق العاده»، «تعادل» در زندگي براي تمام روزها، «روي فرم بودن» و «بيشترين تأثير بر فعاليت ها»  مي‌شود».

اما تأثير واقعي تمرين منظم يوگا بر «سلامتي» چيست؟ دكتر آندره ممان اين موضوع را براي ما روشن مي‌كند.
در ابتدا تأثير يوگا بر ماهيچه ها، استخوان ها و مفاصل: در طي انجام وضعيت ها، ماهيچه ها تحريك، منبسط و منقبض مي‌شوند. با انجام يوگا، ماهيچه ها انعطاف پذير و قوي مي‌شوند. تمرين منظم يوگا مانند تمام فعاليت هاي جسمي ديگر، روند بي آهك شدن استخوان ها (پوكي استخوان) را كند مي‌كند.
دربارۀ تنفس، يوگا تمام عناصر براي بهبود ظرفيت تنفس را در اختيار دارد و آنها را به جريان مي‌اندازد؛ به همين ترتيب و خصوصاً با كاهش ضربان قلب، عملكرد قلب و عروق را نيز بهبود مي‌بخشد.

تأثير يوگا بر عروق، سهيم بودن در كاهش فشار خون است؛ يوگا با بازگرداندن جريان خون از عضوهاي پاييني، گردش خون را تسهيل مي‌كند.
به طور كلي، يوگا شماي كلي بدن را زيباتر و بهتر مي‌كند، بنابراين، به لطف زيبايي بيشتر ستون مهره ها و حفظ آنها در بهترين وضعيت، فرد در بدنش احساس راحتي و آسايش دارد.

چه كساني مي‌توانند يوگا تمرين كنند؟
همۀ افراد، هر سني كه باشد، با هر درجه از انعطاف پذيري، مي‌توانند يوگا تمرين كنند. فقط كافي است كه كلاس هايي متناسب با سطح شان انتخاب كنند: مبتدي، متوسط، پيشترفته و... .
بيشتر مشكلات احتمالي پزشكي در ارتباط با مفاصل هستند، اگر پوزيشن ها شديد باشند و يا به مدت طولاني حفظ شوند، و يا عمل تنفس به درستي انجام نشود، ممكن است مشكلاتي براي فرد ايجاد كنند.
همانطور كه مي دانيم هدف يوگا هماهنگي بين ذهن ، جسم و روح است.يوگاييها معتقدند كه ذهن و جسم يكي هستند و اگر وسايل مناسب در اختيار داشته باشند و در محيط درستي قرار بگيرند به يك توازن مي رسند و درمان مي شوند.بنابراين يوگا يك وسيله درماني محسوب مي شود. يوگا به شما كمك مي كند تا از وضعيت بدن خود آگاه شويد.بدن شما را انعطاف پذير مي كند و به شما كمك مي كند تا در لحظه استرس ، آرامش خود را حفظ كنيد.اولين دليل كساني كه به كلاسهاي يوگا مي آيند بدست آوردن انرژي بيشتر ، شادابي و آرامش مي باشد.

يوگا علمي است كه براي هزاران سال انجام مي شود و تحقيقات اساسي بر روي فوايد يوگا ، حركات يوگا(آساناها)،  حركات تنفسي(پراناياما)، و مديتيشن(مراقبه) صورت گرفته است.اين اطلاعات به سه گروه فيزيولوژيكي، روحي _ رواني و بيوشيميايي تقسيم مي شوند.

 

فوايد فيزيولوژيكي يوگا

*  آرامشي پايدار به سيستم عصبي مي دهد.

* كاهش تعداد نبض

* كاهش سرعت تنفس

* كاهش فشار خون

*افزايش امواج آلفا

* افزايش راندمان دستگاه قلبي _عروقي

* متعادل كردن فعاليت معده و روده

* متعادل كردن غدد درون ريز

* انعطاف بخشيدن به سيستم ماهيچه اي _ اسكلتي

*افزايش زمان نگه داشتن تنفس

* تقويت هماهنگي چشم و دست

* تقويت عكس العملها

* تقويت حركات

* افزايش تحمل
* افزايش نيرو

* افزايش انرژي

*  تقويت حواس

* متعادل شدن وزن

* افزايش بخشندگي در فرد

* كاهش درد

* تقويت تعادل

* تقويت همه فعاليتهاي بدن

 فوايد روحي _ رواني يوگا

* افزايش آگاهي بر جسم

* تقويت ذهن

* افزايش اعتماد به نفس و خود شكوفايي

* افزايش روابط اجتماعي

* كاهش افسردگي و اضطراب

* كاهش خصومت و دشمني
* تقويت تمركز

* تقويت حافظه

* تقويت دقت و توجه

* تقويت راندمان يادگيري

* افزايش مهارت اجتماعي

فوايد بيوشيميايي يوگا

* كاهش گلوكز

* كاهش سديم

* كاهش كلسترول

* كاهش تري گليسيريد

* كاهش كلسترول LDL

* كاهش كلسترولVLDL

* افزايش هموگلوبين

* كاهش سلولهاي سفيد خون

* افزايش تيروكسين

* افزايش ويتامين C
* افزايش پروتئين سرم

تهيه و ترجمه : گروه سلامت سيمرغ
www.seemorgh.com/health
اختصاصي سلامت


برچسب‌ها: ،


نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :